VI NIEDZIELA WIELKANOCNA, 09.05.2021

Na nabożeństwo majowe zapraszamy dzisiaj o godz. 16.00, a w dni powszednie o godz. 17.30.

W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje, noszące w Polsce nazwę DNI KRZYŻOWYCH. W te dni o godz. 7.30 wyjdziemy w procesji błagalnej z dolnego kościoła do krzyża na placu kościelnym.

We wtorek o godz. 15.30 zapraszamy do górnego kościoła na nabożeństwo pompejańskie.

W czwartek 13 maja przypada kolejny dzień fatimski. Zapraszamy na miesięczne czuwanie o godz. 15.00.

Za tydzień, w niedzielę, przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. O godz. 11.00 w dolnym kościele Msza św. w intencji dzieci, które rok temu przystąpiły do I Komunii św. i ich rodziców. Po tej Mszy św. błogosławieństwo rodzin. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na wystrój i renowację naszej świątyni.

Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali naszą świątynię na dzisiejszą niedzielę. Dyżur porządkowy podejmują teraz mieszkańcy ul. Pomorskiej 87 - 99. Sprzątanie przypada w poniedziałek i piątek od 15.30.

Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej! Polecamy ciągle aktualny numer naszej gazety parafialnej i "Gościa Niedzielnego".

Za dwa tygodnie przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Na dziewięć dni przedtem Kościół rozpoczyna czuwanie modlitewne, tzw. nowennę. Zapraszamy do wspólnej modlitwy o nowe dary duchowe już od piątku w ramach nabożeństw majowych.

W najbliższą sobotę o godz. 10.00 w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach ks. abp Wiktor Skworc udzieli święceń kapłańskich 3 diakonom. Jeden z nich pochodzi z naszego dekanatu. Dziś księża diakoni rozpoczynają tygodniowe rekolekcje. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

3 czerwca przypada w tym roku uroczystość Bożego Ciała. Aktualne przepisy sanitarne nie zabraniają organizacji procesji i pielgrzymek. Obowiązuje natomiast wymóg zachowania dystansu społecznego (1 os./4m2). Tegoroczna procesja Bożego Ciała przejdzie ulicami Arki Bożka, Śląską, Kurpiowską i Łowicką.

Msze św. w dni powszednie o godz. 6.30 i 8.00 będziemy sprawować w dolnym kościele, a Mszę św. wieczorną w kościele górnym.